Jesteś na stronie Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia Parafialne 2017-10-15 - 2017-10-21

Ogłoszenia Parafialne – 28 Niedziela Zwykła

15 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

1.      W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Jadwigę Śląską

- we wtorek – Św. Ignacego z Antiochii bpa i m.

- w środę – św. Łukasza, Ewangelistę

- w piątek – Jana Kantego, prez.

- w sobotę – bł. Jakuba Strzemię, bpa

2.  W ubiegła niedzielę  na XVII Dzień Papieski zebraliśmy do puszek ofiarę  na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie 166 zł. Wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

3. Dziś w  naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny – dzień modlitw i wspierania materialnego naszego Seminarium Duchownego. Serdecznie witam  przedstawiciela naszego Seminarium Sebastiana Flaka alumna IV roku. Ofiara zebrana na tacę zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się tydzień modlitw za misje pod hasłem „Idźcie i głoście”, taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na misje.

5. Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pismo Święte jak i Kościół zachęca nas do modlitwy za zmarłych. Pod chórem na stoliku są kartki, na których wypisujemy imiona zmarłych z zaznaczeniem czy są to wypominki jednorazowe, czy też roczne lub półroczne oraz o której godzinie maja być czytane. Wypominki jednorazowe będą odczytywane w Dzień Zaduszny 2 listopada, oraz w oktawie po Wszystkich Świętych natomiast roczne i półroczne w każdą Niedzielę przed Mszami św.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku jako wyraz naszej solidarności z narodem meksykańskim.

7. Bardzo proszę uporządkować groby swoich zmarłych. Wszystkie śmieci wynosimy do kontenerów, pamiętajmy o segregacji śmieci, nie wyrzucajmy śmieci za mur. Zadbajmy o porządek na naszym cmentarzu i wokół niego. Po ostatniej kontroli Sanepidu parafia została zobligowana do zamontowania TOJ-TOJ. Został on kupiony i w najbliższym czasie zostanie zamontowany w pobliżu cmentarza.

8. Dziś będzie coroczne liczenie wiernych tzw. „Dominicantes” czyli ilość uczęszczających wiernych do kościoła oraz ilość przyjmowanych komunii św.

9. Jest na stoliku nowy numer miesięcznika dla dzieci „Promyczek Dobra”, oraz  dla  dorosłych Tygodnik  „Gość Niedzielny”

10. Dziękuję serdecznie rodzinom, które posprzątały kościół w zeszłym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty 60 zł. Do sprzątania zapraszam kolejne rodziny:  Kurek Elżbieta, Pudło Lidia, Stępień Kazimierz.