Jesteś na stronie Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia Parafialne 2019-06-16 - 2019-06-22

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 16 czerwca 2019

1. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego, z.

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

- w piątek – Św. Alojzego Gonzagi, z.

2. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w Koniecpolu.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – oddajemy publicznie cześć Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Proszę o ozdobienie domów nie tylko na trasie procesji. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00 do czterech ołtarzy.

Pierwszy ołtarz – przy krzyżu w centrum,

Drugi ołtarz – przy krzyżu od strony cmentarza

Trzeci ołtarz – przy domu p. Chwałków

Czwarty ołtarz – przy domu p. Dziury Rolanda

Bardzo proszę, aby wszyscy mieszkańcy zaangażowali się do dekoracji ołtarzy. Zapraszam orkiestrę do uświetnienia procesji, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów do pomocy w procesji, starszych do niesienia chorągwi, strażaków do niesienia baldachimu.

4. W oktawie Bożego Ciała przychodzimy na procesję dookoła kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Do nabycia jest prasa katolicka tygodniki dla dorosłych „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Dziękuję serdecznie rodzinom, które posprzątały kościół w tym tygodniu i złożyły ofiarę na kwiaty 40 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania zapraszam kolejne rodziny: Gustaw Elżbieta, Palka Monika.

7. Wszystkim Parafianom i obecnym Gościom życzę dobrego tygodnia. Serdeczne życzenia Bożej opieki i zdrowia składam solenizantom i jubilatom.